امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

درباره سابقون

تاریخچه:
ورود به دانشگاه و دانشجو شدن می تواند بار مسئولیت  زیادی را برای هر فردی ایجاد کند. یک دانشجو زمانی به معنای واقعی کلمه دانشجو می شود که تمام تلاشش را به کار بگیرد تا در تمامی زمینه ها خود را آماده ی حضور در جامعه ی بزرگتر نماید، در زمینه های علمی، فرهنگی، کارآفرینی و مهم تر از این رشد شخصیتی، فکری و اجتماعی.
سال  1384 تعدادی از دانشجویان با همکاری تعدادی از اساتید ، تلاش خود را برای ایجاد و تاسیس پایگاهی برای کمک به دوستان دانشجوی خود در دانشگاه اصفهان و به تبع آن تعالی شخصیت خود از لحاظ فکری و اجتماعی آغاز نمودند، که این تلاش و همکاری در مهرماه سال 1385  با تاسیس خیریه دانشجویی سابقون دانشگاه اصفهان به نتیجه رسید. از آن سال تا کنون سابقون مامنی شده است برای دانشجویانی که شرایط اقتصادی زندگی بر آنها سخت گرفته و عرصه را بر آن تنگ نموده است، دانشجویانی که می خواهند با تحصیل و کسب علم برای مملکت خود حرکتی انجام دهند و گوشه ای هر چند کوچک از مشکلات میهن خود را برطرف نمایند.
از آن سال تا کنون سابقون معلمی شده است برای کسانی که می خواهند از علم کتاب و درس فراتر بروند و درس زندگی را یاد بگیرند.
از آن سال تا کنون سابقون ملجا شده برای اساتیدی که فراتر از وظیفه ی تعلیم علم، دغدغه ی پرورش و هدایت دانشجویان خود را در ذهن دارند.
حول و قوه ی الهی به همراه گوشه ی چشمی از سوی ائمه اطهار کمک کرد تا سابقون با ترسیم اهداف متعالی خود حرکتی را پایه گذاری نماید که به لطف الهی توانسته کمک کوچکی باشد برای دانشجویانی که قادر به تامین معاش تحصیلی خود نیستند.
خیریه ی دانشجویی سابقون در سال 1385 جهت رفع نیازهای مالی دانشجویان دانشگاه اصفهان تاسیس گردید. حضور "چهار نفر" از اعضای هیئت علمی دانشگاه به عنوان هیئت امنای ناظر و حضور"دویست نفر" از اساتید به عنوان اعضای هیئت امنای افتخاری و خیر، به همراه انرژی و سرزندگی دانشجویان جوان به عنوان عوامل اجرایی کمک نموده تا این مجموعه راه پیشرفت را در این مدت طی نماید.

اهداف:   
- نهادینه کردن واشاعه ی فرهنگ احسان و قرض الحسنه با ابزارهای مختلف در سطح دانشگاه ها.
- اشتغال زایی و کارآفرینی متناسب با شأن دانشجویی برای دانشجویان تحت پوشش مستعد و متقاضی کار.
- شناسایی دقیق و گسترده ي دانشجویان نيازمند ونیز شناسایی دانشجویانی که به دلایل مقطعی یا دائمی دچار مشکلات مادی شده و توانایی رفع آن را ندارند.
- شناسایی خیرین دانشگاه (به ویژه دانشجویان و اساتید) ونیز خیرین سطح شهر وجمع آوری و تمرکز کمک های نقدی و غیرنقدی خیرخواهانه ای که می تواند در اختیار این خيريه قرار گیرد.

چارت مصور خيريهشماره حساب         
1)پرداخت از طریق خودپرداز، انتقال به کارت شماره 6037991899306249 بانک ملی، به نام خیریه دانشجویی سابقون
2)پرداخت اینترنتی از طریق همین سایت sabeghoun.net ، قسمت پرداخت آنلاین
3)واریز به حساب:شماره 0105746147003 بانک ملی، به نام خیریه دانشجویی سابقون

دانشگاه اصفهان / طبقه فوقانی مصلی الغدیر / اداره کل امور فرهنگی / اتاق 6 و 25      تلفن: 0311 7932228 - داخلی:312