امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اصول و تعهدات استفاده از تسهیلات خیریه دانشجویی سابقون

دانشجوی گرامی
با سلام
     لطفاً قبل از تکمیل فرم مشخصات و اطلاعات خود، متن ذیل را با دقت مطالعه و سپس در صورت پذیرش، آن را امضا نمایید. بدیهی است امضای این متن به معنی قبول و پایبندی به اصول و تعهدات آن از طرف شما در طول دوران دریافت تسهیلات می باشد و درصورت احراز هرگونه تخلف، از مشمولین دریافت تسهیلات خارج می شوید.
توجه داشته باشید که هدف کلی خیریه دانشجویی سابقون رفع نیازهای جاری دانشجویان دانشگاه اصفهان جهت ارتقای سطح علمی‌ ومعنوی ایشان می‌باشد. در همین راستا بر آن شدیم تا با راه اندازی سامانه مجازی ارتباط با دانشجویاني كه از لحاظ مالي دچار مشكل مي شوند و با حفظ شان و کرامت دانشجویان عزیز در این راه گام برداریم. لازم به ذکر است با تکمیل فرم درخواست، 14روز کاری پس از انجام تحقيقات و استعلام از مراجع مربوطه، نتیجه به شما اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است در طول  این مدت از مراجعه حضوری خودداری نمایید.

  •     اصول

1 – اصل صداقت و راستگویی :  لازم است از ابتدای ثبت نام تا پایان دوره خدمت رسانی، تمامی رفتار و گفتار متقاضی بر اساس راستگویی و رعایت اصل صداقت باشد.
2- اصل پیشرفت تحصیلی :  در صورتی که معدل درسی متقاضیان در هر ترم از حد مجاز برای دریافت تسهیلات پایین تر باشد، در ترم بعدی مشمول دریافت تسهیلات نمی شود و اگر در ترم های بعدی پیشرفت تحصیلی داشت و به حد مجاز رسید، مجدداً می تواند از خدمات خیریه بهره مند گردد. لازم به ذکر است برای ارائه خدمات و تسهیلات، متقاضیان با معدل بالاتر در اولویت می باشند و خیریه می تواند به متقاضیان با معدل بالای17 خدمات ویژه ارائه نماید.(حداقل معدل برای دانشجویان رشته های فنی نمره 14 ، رشته های علوم پایه و علوم انسانی نمره 15 می باشد که لازم است همه متقاضیان درپایان هرترم تاییدیه معدل خود را به خیریه ارائه نمایند. )
3- اصل رعایت اخلاق و انضباط اجتماعی :  لازم است متقاضیان اصول اخلاقی و نظم عمومی را درسطح دانشگاه و جامعه رعایت نمایند. در صورتی که به هر دلیل تخلف انضباطی و اخلاقی محرز شود، نام فرد از لیست مشمولین دریافت تسهیلات خارج خواهد شد.
4 – اصل محرمانگی دریافت تسهیلات :  همانطور که خیریه متعهد به حفظ اطلاعات افراد می باشد و ارائه خدمات و تسهیلات از طرف خیریه به صورت محرمانه به متقاضیان انجام می گیرد، لازم است فرد نیز این اصل را رعایت نموده و هیچ شخصی را از اینکه از خیریه خدمات دریافت می کنند، مطلع نسازند.
5- اصل اشتغال و کاریابی :  متقاضیان باید درصورت فراهم آمدن فرصت اشتغال به کاری که با شرایط آن ها سازگاری دارد، از انجام آن دریغ ننمایند. و همواره در پی یافتن کار و درآمد داشتن در کنار تحصیل باشند. فرصت شغلی ممکن است از طرف خیریه مهیا شود و یا برای خود داوطلب از طریق دیگری این امکان فراهم آید.

  •    تعهدات :

1- با علم به اینکه تسهیلات و خدماتی که از طرف خیریه ارائه می شود فقط متعلق به دانشجویانی است که حقیقتاً به آن نیازمند هستند و از راه دیگری قادر به تامین نیازهایشان نمی باشند؛ متعهد می گردم صرفاً در موارد لزوم و با رعایت اصول فوق از تسهیلات خیریه بهره مند گردم و در سایر موارد درخواستی ارائه ننمایم.
2- متعهد می گردم تمام تلاش خود را به کار گیرم تا بتوانم فرد موثری برای خود، خانواده و جامعه باشم و پس از رفع نیازهای مالی و ... در جهت کمک به سایر همنوعان کوشا باشم.
3- متعهد می گردم در دوره های آموزشی که از طرف خیریه برگزار می شود شرکت فعال نمایم و با جدیت پیگیر موضوعات آن باشم.
لازم به ذکراست این دوره ها جزئی از خدمات و تسهیلات خیریه محسوب می شود.
4- متعهد می گردم در صورت دریافت تسهیلات ویژه از خیریه، طبق شرایط و ضوابط مشخص شده از طرف خیریه عمل نمایم.
5- متعهد می گردم در صورت لزوم هرگونه سند و مدرک مورد درخواست خیریه را برای تکمیل پرونده به مسئولین مربوطه ارائه نمایم.
6- متعهد می گردم به تمامی مقررات داخلی خیریه پایبند باشم و ضمن داشتن حسن همکاری با نمایندگان خیریه در جهت ارائه خدمات، در برخورد با آن ها رعایت ادب و اخلاق را بنمایم.
7- متعهد می گردم هرگونه تغییر در شرایط زندگی ام را ( از قبیل: ازدواج، صاحب فرزندشدن، فوت بستگان درجه یک، دریافت هرگونه کمک از نهاد یا مؤسسات دیگر و ... ) را مستنداً به اطلاع نماینده خیریه برسانم.

قبول شرایط و درخواست عضویت

دانشگاه اصفهان / طبقه فوقانی مصلی الغدیر / اداره کل امور فرهنگی / اتاق 6 و 25      تلفن: 0311 7932228 - داخلی:312